Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie”

Posted by

„Czytamy już 8 rok w Polsce i 4 na świecie! Corocznie październikowe wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. gromadzi w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią społeczność osób, która na przerwie czyta dla przyjemności.  

Naszym celem jest pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie. Niech podsumowaniem będą słowa Pani Martyny Rzymanek koordynatorki naszej akcji z Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach, która nawiązując do swojej społeczności napisała, że przerwa na czytanie to “tysiąc emocji, tysiąc przygód, tysiąc książek”.

Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Jest to imponujący wynik, jednak zeszłoroczny rekord, który wyniósł 578 433 osoby czytające na przerwie nie został pobity, zabrakło niewiele bo prawie 15 tys. osób. We wszystkich zaś 8 edycjach akcji wzięło udział prawie 2 MILIONY OSÓB, a dokładnie 1 826 384 osoby.

[…] Cieszymy się z każdej jednej osoby, która dzięki akcji polubiła czytać, która zmieniła zdanie na temat książek, która przyszła pierwszy raz do waszej biblioteki, która zabrała książkę do dalszego czytania w domu. To jest największy sukces akcji, który jest niemierzalny, a który mamy wielką nadzieję przyniesie owoce w przyszłości.

Wszystkim uczestnikom, koordynatorom i innym zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy!

Akcja  była realizowana  w  ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Print Friendly, PDF & Email