Zabawy ruchowe na dmuchańcu

Posted by

Dnia 18 grudnia 2023r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych na dmuchanej zjeżdżalni udostępnionej dzięki uprzejmości państwa Matusików.

Zabawy ruchowe na dmuchanej zjeżdżalni mogą być nie tylko świetną formą rozrywki, ale także doskonałym sposobem na rozwijanie sprawności fizycznej, koordynacji ruchowej i umiejętności społecznych. Dmuchane zjeżdżalnie są zazwyczaj bezpieczne i dostosowane do wieku dzieci, co sprawia, że są idealne do tego typu aktywności. Tego rodzaju zajęcia nie tylko sprzyjają zdrowemu rozwojowi fizycznemu, ale także integrują grupę, uczą współpracy i rozwijają umiejętność radzenia sobie z emocjami w grupie rówieśniczej. Ponadto, takie inicjatywy mogą wprowadzać element radości i zabawy do procesu uczenia się, co jest istotne dla pozytywnego podejścia do edukacji. Szkoła bierze pod uwagę różnorodne formy aktywności fizycznej, co może mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Oprócz zabaw na dmuchanej zjeżdżalni odbyły się także zabawy integracyjne z chustą Klanza. Zabawy z chustą Klanza mogą być ukierunkowane na rozwijanie koordynacji ruchowej, równowagi, umiejętności przestrzennych i orientacji w przestrzeni. Ponadto, praca z chustą Klanza może sprzyjać integracji sensorycznej, co ma znaczenie dla prawidłowego rozwoju zmysłów u dzieci.

Szkoła stawia na różnorodność i aktywności integrujące, co może przyczynić się do pełniejszego rozwoju dzieci nie tylko fizycznie, ale także społecznie i emocjonalnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia!

 

 

Print Friendly, PDF & Email