Tłusty Czwartek

Posted by

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła„.

W tym roku Tłusty Czwartek obchodzimy 8 lutego. Jak dobrze wiecie, najważniejszym akcentem są pączki. Takiego dnia w kalendarzu wypatruje każdy łasuch. W naszej szkole również nie zabrakło dzisiaj słodyczy.  Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka, to w ciągu dalszego życia nie będzie mu się wiodło. Dlatego też w naszej szkole,  nie odbyło się bez degustacji tych słodkich pyszności, a słodka niespodzianka przyniosła wszystkim wiele radości i wywołała uśmiech na dziecięcych i nie tylko dziecięcych twarzach.

Dziękujemy Rodzicom wszystkich klas, którzy dopilnowali aby dzieci podtrzymywały tradycję Tłustego Czwartku.

Print Friendly, PDF & Email