Dzień Języka Angielskiego

Posted by

Z okazji Dnia Języka Angielskiego, który obchodzimy 23 kwietnia, nasza szkoła postanowiła uczcić tę okazję w wyjątkowy sposób. W dniu wczorajszym odbył się szkolny konkurs językowy dla uczniów klas IV-VI, w którym mogli zmierzyć się z różnorodnymi wyzwaniami językowymi, walcząc o prestiżowy tytuł „The Best English Learner”.

Quiz językowy nie tylko pozwolił uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe, ale także był inspiracją do samodzielnego poszerzania horyzontów i umiejętności w zakresie języka angielskiego. Poprzez tę inicjatywę chcemy zachęcić naszych uczniów do aktywnego poszukiwania wiedzy oraz do wykorzystywania języka angielskiego nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym.

Wierzymy, że uczestnictwo w konkursie przyniosło radość i satysfakcję z osiągniętych rezultatów, jak również zainspiruje naszych uczniów do ciągłego doskonalenia się w nauce języka angielskiego.

Dziś, w Dzień Języka Angielskiego miło nam ogłosić wyniki, które prezentują się następująco:

  • I miejsce i tytuł „The Best English Learner” otrzymuje: Dawid Ś. kl.VI
  • II miejsce: Marcel kl.VI & Michał kl.V
  • III miejsce: Nikola kl.V

W poszczególnych klasach największe wyniki osiągnęli:

  • Klasa IV: Angelika T.
  • Klasa V: Michał K.
  • Klasa VI: Dawid Ś.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkami w języku angielskim. Taka inicjatywa nie tylko podkreśla wartość nauki języków obcych, ale także promuje czytelnictwo i rozwija umiejętności językowe w sposób przyjemny i inspirujący. Książki w języku angielskim mogą stanowić świetne narzędzie do dalszego poszerzania słownictwa, doskonalenia gramatyki oraz poznawania kultury anglojęzycznych krajów. Ponadto, uczniowie otrzymali gadżety dzięki wydawnictwu Macmillan Polska.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy, również na relację międzyszkolnego konkursu dla klas VII, który znajduje się na naszym szkolnym blogu.

Print Friendly, PDF & Email