Dzień Książki

Posted by

Każda sposób by zachęcić Uczniów do czytania jest dobry. Dlatego dzisiaj, w dniu Święta Książki, nasi podopieczni z klas VI-VII dostali nietypową propozycję, na spędzenie kilku chwil ze słowem drukowanym. Bo należy pamiętać, że dzięki tej czynności rozwijamy naszą wyobraźnię, poprawiamy koncentrację, wzbogacamy język i słownictwo, zdobywamy wiedzę ogólną, pobudzamy ciekawość świata, a także rozwijamy uczucia i zdolność empatii.

Z tej okazji postanowiliśmy wyróżnić naszych uczniów, oferując im nietypowy BON – „Bon na dwie godziny wolnego czasu na czytanie”. To doskonała okazja, by pochłonąć się w fascynującej lekturze zarówno w szkole, jak i w domowym zaciszu. Wierzymy, że oddając się lekturze, uczniowie nie tylko zyskają przyjemność z czytania, ale również rozwijają swoje umiejętności.

Ponadto, uczniowie klas I-VII zostali zachęceni do zabrania ze sobą ulubionych książek z domu. Podczas przerw mogli dzielić się swoimi literackimi odkryciami z kolegami i koleżankami, a nawet razem z nimi czytać. W ten sposób nie tylko poszerzają swoje horyzonty literackie, ale również tworzą atmosferę wzajemnej inspiracji i współdzielonej pasji do czytania.

Dlaczego czytanie jest tak istotne? Bo to nie tylko forma relaksu, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, poprawę koncentracji, wzbogacanie języka i słownictwa, zdobywanie wiedzy ogólnej, a nawet budowanie empatii. Niech więc ta inicjatywa stanie się bodźcem do odkrywania magicznego świata książek i doświadczenia przyjemności płynącej z czytania. Dajmy szansę sobie i książkom, niech będą one nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności!

Miło nam ogłosić, że uczennica naszej szkoły, Emilia z klasy VII zajęła II miejsce w konkursie czytelniczym pn. „Ilustracja do mojej ulubionej książki” organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie. Konkurs zorganizowany został właśnie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Celem konkursu było rozwój kreatywności, wyobraźni, talentu plastycznego dzieci i młodzieży; rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz tworzenia i prezentowania prac plastycznych jak również Promocja Biblioteki, książki i czytelnictwa.

Gratulujemy!

Print Friendly, PDF & Email