,,Znaczenie pszczół w przyrodzie”- zajęcia klas I-III

Posted by

Jednym z najbardziej pożytecznych gatunków owadów, zarówno dla przyrody jak i dla ludzi są pszczoły. Pszczoły, to nie tylko małe bzyczące stworzenia, które czasami spotykamy w ogrodzie. Są one superbohaterami natury, które mają wielką moc!

Podczas dzisiejszych zajęć mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego pszczoły są tak ważne i jak przyczyniają się do rozwoju naszego ekosystemu. Ponadto poznaliśmy zagrożenia powodujące obumieranie rodzin pszczelich. Najistotniejszym elementem zajęć było jednak skupienie się na działaniach, które możemy zrealizować, aby pomóc pszczołom.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Grybów ,,Znaczenie pszczół w przyrodzie”. W ramach realizacji tego projektu, uczniowie klas I – III obejrzeli film edukacyjny o życiu pszczół. Dzięki niemu uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego warto chronić pszczoły i jaki mają one wpływ na produkcję żywności.

W części praktycznej skupiliśmy się na działaniach wspierających ochronę pszczół. Przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Grybów otrzymaliśmy donicę, ziemię oraz rośliny miododajne. Zasadziliśmy je w naszym szkolnym ogrodzie. Odbudowaliśmy również na nowo ,,hotel” dla pszczół oraz wytyczyliśmy fragment trawnika, który stanie się prawdziwą łąką kwietną.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu pozwoli na rozwój świadomości, że każdy z nas może pomóc pszczołom. Sadzenie roślin które kochają pszczoły, budowanie dla nich schronień, zachowanie łąk pełnych kwiatów – to rzeczy, które możemy zrobić, aby nasze przyjaciółki czuły się bezpieczniej.

Pamiętajmy, że dbając o pszczoły, dbamy o nasza planetę!

Niech każdy dzień będzie dniem pszczoły w naszych sercach!

Print Friendly, PDF & Email